کتاب بازیکن تیمی ایدئال

کتاب “بازیکن تیمی ایدئال”

کتاب “بازیکن تیمی ایدئال” هدیه امیرحسین عزیز و یک سرنخ فوق العاده بود:
اولش فکر نمی‌کردم کتاب خوبی برای موقعیت جدیدی که داشتم باشه (مدیر اجرایی) ولی بعد از مطالعه متوجه شدم نه تنها مناسب بود بلکه ضروری و واجب بود. این کتاب 3 ویژگی مهم یک تیم ایدئال رو بهمون معرفی می‌کنه و اینکه چطور یک تیم بر اساس این سه ویژگی تشکیل بدیم.

قبل از اینکه 3 ویژگی بازیکن تیمی ایدئال رو بهتون معرفی کنم بهتره در مورد نقش مربی و مشاور خوب تو زندگی صحبت کنم.

داشتن یک مشاور و مربی خوب تو زندگی هر کسی به شدت مهمه. امیرحسین جان در کنار اینکه مدیر خوبی بود، مشاور فوق العاده ای هم بوده و هست.

آخرین جلسه ای که باهاشون داشتم در مدت نیم ساعت به اندازه چند سال به من آموزش دادند. شاید با خودتون فکر کنید مگه میشه آخه؟! بله میشه.

امیرحسین جان تو این جلسه کلی سرنخ داد. مثل: اسامی کتاب های مدیریتی مناسب من، پادکست هایی که باید گوش بدم، الگو هایی که باید بررسی کنم، دوره های که باید ببینم، مدل هاب کسب و کاری که باید بشناسم و کلی موارد دیگه.
اصل موضوع هم همینه، شما نباید به دنبال این باشید که یکی کل مسیر رو قدم به قدم و خط به خط بهتون نشون بده بلکه شما باید دنبال نشونه ها و سرنخ ها باشید.

یکی از سر نخ هایی دیگه ای که امیرحسین جان بهم داد کتاب 90 روز نخست یک مدیر بود. این کتاب بی نظیر بود و بدون شک یکی از بهترین کتاب های مدیریتی که خونده بودم و در بهترین موقع هم بهم معرفی کردند.

 

سه ویژگی بازیکن تیمی ایدئال اینها هستند:

1. فروتن
بازیکنان تیمی برتر فاقد خودخواهی بیش از حد یا دغدغه مقام‌اند. اونها به سرعت به کمک های دیگران اشاره می‌کنند و عجله ای در جلب توجه برای خودشون ندارند. اونها اعتبار انجام دادن کارهارو با بقیه سهیم می‌شند، به تیم بیشتر از خودشون اهمیت میدند و موفقیت رو به صورت جمعی تعریف می‌کنند.
فروتنی بزرگ‌ترین خصلت منحصربه فرد برای بازیکن تیمی است که به راحتی نمی‌توان از آن صرف نظر کرد.

2. پرولع
افراد پرولع همیشه به دنبال چیزهای بیشتری اند. کارهای بیشتری انجام میدند. چیزهای بیشتری یاد می‌گیرند. مسئولیت بیشتری به عهده می‌گیرند و تقریبا هیچوقت مدیر مجبور نمیشه این افراد رو به کار بیشتر وادار کنه چون اونها خودانگیزه و تلاشگرند. اونها دائما به گام های بعدی و فرصت های بیشتر فکر میکنند و از اینکه کسی فکر کنه که اونها از زیر کار در میرند متنفر اند.
و البته این ویژگی اصلی من هستش :)

3. هوشمند
این ویژگی ربطی به توانایی فکری نداره. در زمینه تیمی هوشمندی صرفا به رفتار معقول شخص با دیگران مربوط میشه. البته از نظر من همون هوش هیجانی یا EQ هستش. اینکه چطور به موثرترین شیوه با دیگران تعامل کنند.

Trusted by some of the biggest brands

spaces-logo-white
next-logo-white
hemisferio-logo-white
digitalbox-logo-white
cglobal-logo-white
abstract-logo-white
white-logo-glyph

We’re Waiting To Help You

Get in touch with us today and let’s start transforming your business from the ground up.

Book A Consultation